Susitikimas su dailidė Kopenhagoje

Neseniai keliavau aplankyti nuostabios šalies – Danijos. Tai nuostabiu gamtovaizdžiu, savita architektūra bei kultūra pasižyminti šalis. Įdomu tai, jog šios kelionės metu sužinojau ne tik daug įdomių faktų apie šią išskirtinę valstybę, tačiau ir susipažinau su labai maloniais ir netikėtais žmonėmis. Vienas tokių buvo draugų pažįstamas dailidė, kuris ne tik atskleidė daug negirdėtų istorijų apie savo šalį, tačiau ir papasakojo apie savo darbą ir gyvenimą Danijoje.

Visų pirma, turiu pripažinti, jog jam pasakius savo profesiją pasijutau nesmagiai, nes, iš tiesų, gerai nežinojau, ką būtent veikia dailidė. Tačiau jis nesupyko ir patikslino, jog tai yra plataus spektro veikla, kuri gali apimti stogų konstrukcijų įrengimą, baldų, laivų gamybą ir t.t. Šis darbas reikalauja daug atidumo, kruopštumo ir, žinoma, tam tikrų įgytų specialių įgūdžių. Dažnai tokio pobūdžio darbai mūsų šalyje yra dažnai nuvertinami, tačiau Danijoje tai yra pagarbos vertas ir išsilavinimo reikalaujantis darbas.

Buvau nustebusi su kokiu entuziazmu šis žmogus pasakojo apie darbą, todėl buvo įdomu sužinoti, ar šis darbas taip pat taip gerai apmokamas, koks ir įdomus. Žinoma, visų smulkmenų nepavyko išsiaiškinti, tačiau supratau, jog dailidė Kopenhagoje gali išlaikyti laisvai ne tik save, tačiau ir savo šeimą, o tai yra nuostabu ir dėl šio žmogaus, ir dėl šios šalies, ir dėl visų jos piliečių. Kaip smagu sužinoti, kad ir atrodytų mažų, tačiau labai įdomių dalykų.

Comments are closed.